Grupy wsparcia dla osób uzależnionych są miejscem, gdzie osoby borykające się z uzależnieniem mogą spotkać innych, którzy przeżywają podobne doświadczenia i znaleźć wsparcie i zrozumienie. Mogą one pomóc w procesie leczenia i odzyskiwania zdrowia.

Udział w grupach jest kluczowym elementem procesu zdrowienia. Osoby, które biorą w nich udział, uświadamiają sobie, że nie są samotne w swoim problemie, że inni też doświadczają podobnych trudności. Widzą, że pokonanie danego problemu jest możliwe, co dodaje im sił w dążeniu do zwycięstwa. Otrzymując zrozumienie i wsparcie innych, doświadczają formy terapii, która pozwala im na przepracowanie emocji i powrót do społeczeństwa, a także zaspokojenie potrzeby kontaktu z ludźmi. Spotkania w grupach stanowią źródło motywacji i wzmacniają członków grupy.

Celem grupy wsparcia jest zapewnienie bezpiecznej i poufnej przestrzeni dla uczestników, w której mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, obawami i nadziejami z innymi ludźmi, którzy rozumieją, co przeżywają. Grupa wsparcia dostarcza uzależnionym poczucia przynależności i solidarności z innymi, którzy przeżywają podobne trudności.

Biorąc udział w grupie wsparcia, osoby uzależnione mają okazję do ćwiczenia umiejętności społecznych, które w ich przypadku mogą być zaburzone. Ważne jest, aby pamiętać, że wsparcie ze strony społeczności jest kluczowe zarówno podczas procesu zdrowienia z uzależnienia, jak i w trakcie utrzymania trzeźwości. Umiejętność utrzymywania dobrych relacji zarówno z najbliższymi, jak i z osobami spoza rodziny oraz umiejętność prośby o pomoc są niezwykle ważne i zwiększają szanse na osiągnięcie i utrzymanie trzeźwości, co wpływa pozytywnie na jakość życia osoby uzależnionej.

Grupa wsparcia jest ważnym elementem w procesie uzdrawiania dla wielu osób zmagających się z uzależnieniem lub innymi problemami. Jeśli zmagasz się z uzależnieniem, warto rozważyć uczestnictwo w grupie wsparcia, aby uzyskać wsparcie emocjonalne i praktyczne w swojej drodze do zdrowienia.

Pierwsze spotkanie:

6 maja 2023 g. 9:00

Mazowieckie Stowarzyszenie Psychologiczne

Radom, ul. Reja 10/22

Zapisy:

609-044-956 lub sekretariat@msp.radom.pl