To miejsce, w którym Wasze wyobrażenie o porodzie nabierze konkretnego kształtu – dowiecie się tu czego spodziewać się w czasie porodu, jak radzić sobie ze skurczami czy bólem porodowym. Zapoznamy Was z koncepcją porodu aktywnego. Zajmiemy się nie tylko fizjologią, ale także emocjami, które towarzyszą temu wydarzeniu. Przygotowanie do porodu w szkole rodzenia jest intensywnym przeżyciem ostatnich miesięcy przed „rozwiązaniem”. Jest ono gwarancją komfortowych narodzin Waszego dziecka oraz głębszego kontaktu z nim po porodzie. To inwestycja, która procentuje przez całe życie Waszej pociechy!

Głównym założeniem szkoły rodzenia w Radomiu jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie. W naszej szkole zdobędziecie wiedzę, praktyczne umiejętności dotyczące ciąży, porodu, połogu oraz pielęgnacji i żywienia noworodka.

Szkoła jest wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce: piłki, materace, karimaty, worki sako, przybory do ćwiczeń z pielęgnacji niemowlęcia (wanienki, lalki-niemowlęta z kompletem ubranek, beciki, kocyki, pieluszki). Każda kursantka i kursant będą więc mieli możliwość przećwiczenia kąpania, zakładania pieluch i przebierania dziecka.

Dzięki zajęciom w Szkole Rodzenia w Radomiu:

• będziesz miała większą świadomość i lepiej zrozumiesz to, co czeka Cię na sali porodowej,
  • unikniesz niepotrzebnego strachu przed nieznanym, poznasz etapy porodu,
  • będziesz potrafiła lepiej poradzić sobie z bólem i stresem, poznasz metody łagodzenia bólu,
  • osiągniesz poczucie kontroli nad tym, co się będzie z Tobą działo, pomocne będą w tym ćwiczenia oddechowe, rozciągające mięśnie, nauka relaksu,
  • zdobędziesz informacje na temat cięcia cesarskiego oraz porady, jak postępować po cięciu,
  • poznasz tajniki sztuki karmienia piersią, dowiesz się jak uniknąć błędów,
  • dowiesz się jak pielęgnować swoje maleństwo,
  • zrozumiesz na czym polega połóg i jak sobie radzić w tym okresie.

Program szkoły koncentruje się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, relaksacyjnych, masażu, nauce oddychania i parcia.

Zajęcia w szkole rodzenia składają się z: wykładów, dyskusji, warsztatów, i ćwiczeń, które prowadzą przeszkoleni specjaliści.

Podczas zajęć praktycznych trenowane są przede wszystkim metody oddychania, parcia i łagodzenia bólu naturalnymi sposobami. Omawiane są również najkorzystniejsze pozycje porodowe oraz techniki masażu relaksacyjnego – to szczególnie wartościowa wiedza dla ojców, którzy zamierzają uczestniczyć w porodzie.

Bez względu na to, czy partner będzie obecny przy narodzinach dziecka, czy nie, rekomendowane jest, aby brał udział w zajęciach szkoły rodzenia. To pozwoli mu lepiej zrozumieć, co czuje jego partnerka oraz zdobyć umiejętności niezbędne w opiece nad dzieckiem. Jego obecność podczas zajęć nie jest jednak obowiązkowa. Czasem zdarza się, że ciężarnym towarzyszą ich własne matki, siostry, koleżanki albo przychodzą do szkoły same. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji młodej mamy.

W trakcie kursu przyszłe Mamy:

– dowiedzą się, jak przygotować się do porodu oraz co warto spakować do torby szpitalnej
– dowiedzą się, na co powinny być gotowe podczas porodu siłami natury oraz cesarskiego cięcia
– nauczą się karmić piersią
– zdobędą praktyczne informacje związane z pielęgnacją noworodka
– dowiedzą się, jakie szczepienia ochronne czekają malucha
– poznają etapy rozwoju dziecka
– przygotują się do połogu
– zdobędą wiedzę dotyczącą aspektów życia płciowego w okresie ciąży i połogu
– poznają zagadnienia związane ze zmianami psychicznymi zachodzącymi w czasie ciąży i po porodzie.

Dlaczego warto nam zaufać:?

Doświadczone położne

Przekażemy Ci profesjonalną, wyczerpującą wiedzę na temat ciąży, porodu i połogu.

Opieka po porodzie

Nasze położne otoczą Ciebie i maleństwo opieką poprzez wizyty patronażowe i porady indywidualne.

Kompleksowa oferta

W naszej ofercie staramy się zapewnić Ci wszystko, czego potrzebujesz w okresie ciąży i po nim.

Zapisy w Sekretariacie:

666-656-587