MSP

Psycholog, terapeuta, psychoterapeuta, psychiatra.

Lokalizacja

ul. Reja 10/31
26-600 Radom

Psycholog Radom, Psychoterapeuta Radom, Terapeuta uzależnień Radom
Psycholog Radom, Psychoterapeuta Radom, Terapeuta uzależnień Radom

Wyszukiwarka

Newsletter

Kalendarz online

emdr radom

EMDR RADOM

Terapia EMDR (przetwarzanie i desensytyzacja za pomocą ruchu gałek ocznych) to naukowo zweryfikowana forma terapii skierowana do osób, które przeżyły traumatyczne, bolesne doświadczenia i zmagają się z ich psychicznymi konsekwencjami. Jest skuteczna nie tylko przy leczeniu PTSD (Zespołu Stresu Pourazowego) ale także w przypadku innych zaburzeń psychicznych  (m.in. depresji, zaburzeń odżywania, zaburzeń lękowych) i somatycznych oraz wykazuje korzystny wpływ na samoocenę. Terapia EMDR znajduje zastosowanie także w leczeniu Complex- PTSD (złożonego zespołu stresu pourazowego), którego doświadcza wiele osób pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych, np. DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików).

Terapia EMDR łączy elementy z innych podejść terapeutycznych wraz z różnymi technikami bilateralnej stymulacji mózgu. Jest to metoda o skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami naukowymi, a także rekomendowana przez najważniejsze organizacje i stowarzyszenia specjalistyczne w zakresie zdrowia psychicznego, m.in. Światową Organizacje Zdrowia (WHO), Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) czy Europejskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym (ESTSS)

emdr radom

Anna

Makowska

Umów sesję EMDR w Radomiu.

Czas trwania terapii zależny od indywidualnych potrzeb i problemów z jakimi zmaga się osoba zgłaszająca.  Czas jednej sesji to ok. 90 minut.

EMDR RADOM: co daje praktyka EMDR?

N

Stymulacja obszarów kory mózgowej, które wymagają pobudzenia

N

Usprawnia funkcjonowanie mózgu

N

Aktywuje procesy samonaprawcze w mózgu

N

Pobudza powstawanie nowych komórek nerwowych (neuronów)

N

Wspomaga procesy samorgeulacji emocjonalnej

Kontakt

Umów wizytę

666 656 587

Napisz do nas

sekretariat@msp.radom.pl

Formularz kontaktowy